Zvětšení rtů

Metodika zákroku zvětšení rtů (jak horního tak i dolního) vychází z poznatků v plastické a rekonstrukční chirurgii známého posunu tkání, tzv. V-Y posun. Tento posun tkání se provádí na vnitřní straně rtů , v tzv. vestibulu ústní dutiny, takže pacient nemá vidět zvnějšku žádné stehy či jizvy.

Výkon se většinou provádí v místní anestézii, ale po domluvě s operatérem lze zvolit i jinou formu anestézie, např. analgosedaci.

Nezbytnou součástí operace je příprava pacienta těsně před výkonem zvětšení rtů. Operatér ještě jednou pacienta vyšetří, znovu vysvětlí veškerou problematiku zákroku, ověří si shodnost názorů na prováděný výkon a provede fotodokumentaci před výkonem.

Těsně před výkonem provede pacient důkladnou toaletu dutiny ústní kartáčkem na zuby a pastou s následným pečlivým výplachem dutiny ústní.

Po operaci zvětšení rtů si pacient přikládá chladivé, lehce kompresivní obklady a vyplachuje si ústa několikrát denně buď ústní vodou, či studeným heřmánkovým odvarem. Lehký pooperační otok přetrvává několik dnů, ale většinou druhý, či třetí den se může pacient zapojit do pracovního procesu.

Stehy se odstraňují většinou 7. až 10. den po operaci, kdy také operatér poučí pacienta o eventuálních masážích.

Tuto operaci je možné po několika měsících doplnit aplikací kyseliny hyaluronové, známé pod firemním názvem Hylaform, či Restilen.

Co to vlastně je? Mezi jednotlivými buňkami se v lidském těle (kromě mnoha jiných látek) vyskytuje také polysacharid, který se nazývá hyaluronan. Jednou z jeho funkcí je udržovat kůži vlhkou a pružnou. Hylaform je sterilní, viskoelastický gel v injekční podobě, složený z molekul hyaluronanu, který se používá na výplně jemných vrásek v obličeji, kožních záhybů, jizev po akné a na výplň rtů. Jeho efekt je okamžitý. Aplikaci Hylaformu je vhodné po čase opakovat.

Hylaform a Restilen je také možné kombinovat s aplikací kolagenových injekcí.

Více informací

Ceník zákroků

Informace

Rychlá navigace

print page price list contact us Fotografie PŘED / PO

Zeptejte se na zamýšlenou operaci
MUDr. Zuzany Černé

EN
en
DE
de
CZ
cz